past John Primer & Giles Robson 06/10/2025
Heb je afgelopen jaar beide grootheden gemist, wees er dan als de “blueschickens” bij om je ticket te kopen voor dit optreden. John, al een graag geziene gast in de Banana Peel, en Giles behoren tot de absolute top van bluesmuzikanten en hun samenwerking geeft de muziek een extra dimensie.
Toch even opfrissen : John (°1945) komt uit de “cottonfields” Mississippi, leerde de bluesgitaar spelen, trok in 1963 naar Chicago en groeide daar uit tot “the real deal”, ook omschreven als de “levende link met de gouden eeuw van de blues”. Tja, als je het podium deelde met James Cotton, speelde met Willie Dixon, leadgitarist was bij Muddy Waters en Magic Slim, heb je wel degelijk een vrij uniek CV’tje. John werkte vanaf 1996 solo en heeft sindsdien te weinig plaats op de schouwmantel om zijn awards te zetten. In 2023 is John opgenomen in de “Blues Foundation’s Hall of Fame” in Memphis. Meer moet dan niet zijn ….
Gentleman Giles ( Jersey, °1978) vond de blues via de harmonica en ontwikkelde een dergelijke virtuositeit zodat Hohner (harmonicamerk dat beschouwd wordt als de gouden standaard) John erkent als één van de beste spelers ter wereld. Dat wordt eigenlijk bevestigd omdat Giles één van de drie UK artisten is die een Memphis Blues Music Award heeft gekregen. De andere twee zijn Eric Clapton en Peter Green.
Giles organiseerde in 2023 een “Chicago Blues Legends” Europese toer. John was erbij en het klikte meteen met Giles : in 2024 gaven ze als duo verschillende optredens en namen eind 2024 een samen een album op :
“Ten Chicago Blues Classics”, ondertussen al standaardwerk !
Dit album staat model voor wat je mag verwachten : geen toeters en bellen, de klasse ligt in de eenvoud ….
DUO
John Primer: gitaar
Giles Robson: zang, harmonica
