Tijd is blijkbaar een relatief gegeven, althans voor sommigen. Zo lijkt het dat bij Luther Dickinson een dag zo’n slordige 30 uur telt : je houdt het niet voor mogelijk met het aantal projecten waarmee deze begenadigde gitarist bezig is. Luther (°Memphis, 1973) is nu wel de zoon van Jim Dickinson, zowaar zelf een invloedrijke pianist en producer die werkte met o.a. Aretha Franklin, Bob Dylan, Los Lobos, The Rolling Stones ….. Niet iedereen heeft zo’n papa ! Luther kon best met de gitaar overweg en mocht als 14-jarige al een solo brengen op papa’s produceerwerk “Pleased to meet me – the Replacements”.
1985 : de familie verhuist naar North Mississippi, waar Luther met broer Cody o.a. Otha Turner, R.L. Burnside en Junior Kimbrough ontmoet. Uitstekende inspiratiebronnen en de broers richten in 1996 de “North Mississippi Allstars” op. En wanneer papa Jim de zonen meebrengt om op “Master of disaster – John Hiatt” (2005) te spelen, is John zo onder de indruk dat hij de NMABand meeneemt op toernee als voorprogramma én begeleidingsband. Luther heeft dan nog genoeg spirit en energie over om bij The Black Crowes aan te sluiten (2008-2013). In 2014 ontwerpt gitaargigant Gibson “a signature model” de Luther Dickinson ES-335, eigenlijk wel een detail maar het toont het belang van de gitarist. Ondertussen runt hij met broer Cody de Zebra Ranch studio met werk voor Ana Popovic, Samantha Fish, John Németh, ….
Als Luther naar de BP komt is een topbegeleiding toch logisch. En dan hebben wij in ons blueslandschap gelijk wel wat troeven. Gentenaar Olivier Vander Bauwede verzorgt het mondschuifwerk. Olivier is een hoeksteen van de Gentse club “Missy Sippy”. Door de cluboptredens ontmoet hij diverse artiesten van verschillende pluimage : meteen een breed spectrum voor Olivier die een diepe waardering heeft voor de blues en de “African originals”. Ritmesectie op zich : Jan “Dr. Groove” Ieven, tokkelt met veel plezier de basnoten bij elkaar. Jan is nu ook niet zomaar bassist : jaren ervaring bij El Fish & the Rhythm Junks, toch Belgische bluesmonumenten. Jan is een druk bevraagde sessiemuzikant, veel bij blues- en americanaprojecten.
Hun gezamenlijk talent en diverse invloeden laten vermoeden dat je wel een verrassend concert zal beleven … expect the unexpected ….
Bezetting:
Luther Dickinson: gitaar, zang
Olivier Vander Bauwede: harmonica
Jan Ieven: bas

